start | scena | studio | dossier | obrazki | grają? | kontakt

Edyta Janusz-Ehrlich
Marcin Kulwas
Robert Adamski
Paweł Hulisz
Tomek Paszko
Paweł Szewczyk
Leszek Pietrowiak
Beata Czerepak
Paweł Bajerski


Edyta Janusz-Ehrlich (voc)
Urodziła się w Gliwicach, w Krośnie uczyła się fotografii, w Białymstoku studiowała na Akademii Teatralnej na wydziale lalkarskim. Obecnie mieszka w Gdańsku i pracuje w Teatrze Miniatura. Śpiewem zainteresowała się poważnie podczas studiów, co zaowocowało występem na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Z powodzeniem występuje w produkcjach offowych, m.in. w monodramie "Single Story" na podstawie powieści Linn Ullmann w reż. Agnieszki Kochanowskiej.

Do góry

Marcin Kulwas (g, prog)
Gitarzysta, kompozytor, producent. W połowie lat 90-ych współpracował z amatorskimi zespołami rockowymi z Trójmiasta, czego efektem była wyprodukowana przez niego składanka "Świeża Krew". Na przełomie dekad zawiesił działalność muzyczną, aby w 2007 roku powrócić z muzyką do spektaklu "Pieśni według Schulza". Od 1997 roku jest producentem Sopot Molo Jazz Festival, brał też udział w organizacji największych koncertów na Molo w Sopocie (Björk, Morcheeba, George Clinton, Foo Fighters, Joe Satriani, Moloko). Obecnie pracuje nad kolejnymi projektami muzycznymi.

Do góry

Robert Adamski (bg)
Muzyk sesyjny, założyciel smooth-jazzowego zespołu Piano 21. Doskonale sprawdza się także w roli realizatora dźwięku - jest m.in. "nadwornym" dźwiękowcem Roberta Janowskiego.

Do góry

Paweł Hulisz (trp, fgh)
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. W czasie studiów rozpoczynał współpracę z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis, z którym zawodowo związany jest do dziś. Współtwórca Hevelius Brass Band. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całej Polski, ale znany jest też z udziału w różnych projektach jazzowych i rockowych. Jest z nami od 2009 roku.

Do góry

Tomek Paszko (dr, perc)

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, współtworzy projekty muzyczne: 3FM, Succumb, Rozmowa z piramidami. Założyciel i twórca Akademii Rocka New Drum School.
Do góry

Paweł Szewczyk (synth)
Absolwent Akademii Muzycznej w klasie perkusji, obecnie gra głównie na urządzeniu będącym skrzyżowaniem wibrafonu i klawiatury komputerowej ;-), co pozwala mu wydobywać dźwięki z rozmaitych instrumentów elektronicznych. Nadal podtrzymuje kontakt z muzyką klasyczną, ale coraz częściej można go zobaczyć w projektach bliższych kulturze masowej, m.in. występował w zespole ekscentrycznego Amerykanina Glenna Meyera - the Glennskiis oraz w sound-systemie Lud Hauza.

Do góry

Leszek Pietrowiak (txt)
Prawie Poeta - jak mówi o sobie. Inspirator całości. Tekściarz, satyryk i wykonawca. Na własną prośbę, na postawie zbioru opowiadań "Sklepy cynamonowe", stworzył cykl utworów poetyckich p.t. "Świat wg Schulza", aby - jak mówi - uratować dla współczesnych klimat i uniwersalne treści zawarte w prozie autora z Drohobycza. Spuścizna Wielkiego Pisarza została "potraktowana" w ten sposób po raz pierwszy, ale autor ma nadzieję, że wybrany sposób przekazu oraz uczciwe podejście do tematu, dostarczą miłośnikom prozy Schulza nowych wrażeń, a Jego prozie-nowych czytelników.

Do góry

Beata Czerepak (dtp)
Absolwentka ASP w Gdańsku. Zajmuje się m.in. malarstwem, rysunkiem, seriografią i tkaniną unikatową. Pracuje głównie jako grafik komputerowy. Jest autorką okładek płyt wielu artystów z Trójmiasta (m.in. Krystyny Stańko, Macieja Grzywacza, Piotra Lemańczyka, Chórów Akademii Medycznej i Uniwersytetu Gdańskiego), które wyróżniają się nie tylko od strony projektu, ale także wykonane są z wielką dbałością o formę (np. specjalnie dobierany papier). Wciąż poszukuje nowych form ekspresji.

Do góry

Paweł Bajerski (foto)
Fotograf, laureat II Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Album dla Gdańska 2009”. Autor portretów muzyków i innych zdjęć wykorzystanych w książeczce płyty.

Do góry